Debman.pl

Internetowe porady

Wolne pod żaglami tropem mazurskich jezior

Nie ma nic lepszego dla fanatyków wody i wiatru niż spędzenie wakacji na szlaku malowniczych mazurskich jezior. Wakacje pod żaglami znajdują rzesze fanatyków wśród osób w każdym wieku. Trudno się temu zadziwiać, żeglarstwo jest wszak niesamowicie atrakcyjnym sportem, który wolno z powodzeniem oprawiać amatorsko, traktując jako sposób na ciekawe i aktywne spędzenie swobodnego czasu w sympatycznym gronie. Zazwyczaj ludzie decydują się na grupowy czarter żaglówek, biorąc od razu kilka łódek. To gwarancja zachwycającej zabawy w zaprzyjaźnionym towarzystwie.

Pływając ze znajomymi w parę łódek można urządzać mini regaty przy dopisującej pogodzie, a w porze wieczoru usiąść przy ognisku, upiec na nim kiełbaski bądź ziemniaki w żarze oraz pośpiewać żeglarskie szanty. Jeżeli jeszcze wśród załogi zdarzy się członek, który umie poprawnie grac na gitarze, to impreza pod żaglami z pewnością będzie udana. Kolejnym warunkiem udanego odpoczynku jest to, żeby jachty były dobrane z jednej do umiejętności żeglarskich uczestników, a z drugiej na tyle ogromne, aby zapewnić im komfort podczas przebywanie na pokładzie oraz w kabinie.

Dla pary z jednym dzieckiem gruntownie wystarczy kabinówka o długości około pięciu metrów. Pokaźniejsza ekipa powinna właściwie wynająć łódke większą oraz szerszą, aby wszyscy mogli się na niej zmieścić i nikt nie narzekał na ciasnotę. Pewnym rozwiązaniem może się okazać wzięcie ze sobą namiotów, jednakowoż należy pamiętać wszystkim, iż nie wszelkie brzegi nadają się do rozbicia namiotu, bowiem na przykład są zanadto strome i nie we wszystkich miejscach wolno to robić.

Firmy oferujące czartery z reguły pomogą wybrać łódki profesjonalne do wymogów oraz możliwości uczestników – bez żadnych zahamowań przetestuj producenci łodzi motorowych. Pośród wymagań z reguły pojawia się oczekiwanie, żeby przynajmniej jeden uczestnik rejsu posiadał patent sternika jachtowego, żeby zagwarantować pozostałym urlopowiczom i samemu jachtowi bezpieczeństwo w czasie przemierzania ciężkich mazurskich akwenów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.