Debman.pl

Internetowe porady

W jaki sposób ochronić dziecko przed niebezpieczeństwem internetu?

Internet jest nie tylko kolosalną kopalnią wiedzy, lecz od czasu do czasu może stanowić zagrożenie – dotyczy to w głównej mierze dzieci oraz nastolatków. Istnieją albowiem ludzie, jacy wykorzystują naiwność i ufność innych, a to może kończyć się tragicznie.
W największym stopniu narażone na przedsięwzięcie internetu są dzieci. Rodzice nieraz nie zdają sobie sprawy z tego, że muszą kontrolować użytkowanie internetu przez swoje pociechy. Coraz to więcej akcji społecznych uspokaja jednak wagę tego kłopotu oraz otwiera oczy rodzicom, a zdarzają się również przypadki, że dziecko zaczyna być uzależnione od internetu oraz nie potrafi nad tym uzależnieniem zapanować. Z poradą przychodzą w owym czasie pedagodzy, jacy potrafią poradzić sobie w wielu przypadkach z takim kłopotem Niezbędna jest jednakże również pomoc i zaangażowanie rodziców, którzy są jakkolwiek największym wsparciem dla swojego dziecka.

Jednak, żeby zapobiec takim stanom radzi się rodzicom kontrolowanie aktywności internetowej ich dzieci. To zdrowe zwłaszcza wtenczas, kiedy dzieci nie są jeszcze na tyle gigantyczne, by zdołać logować się na różne portale społecznościowe – również w szkole rodzice mogą znaleźć pomoc i porady na temat tego jak radzić sobie z tym, że dziecko korzysta niezmiernie mnóstwo z internetu.
Najlepszą porada jest niemniej jednak przeciętne ograniczenie dostępu do internetu. Rodzic powinien wyznaczyć swojemu dziecku czas jaki ma okazję spędzać dziennie przed komputerem. Najporządniej kiedy takie ograniczenia wprowadzone są od początku eksploatacji komputera i internetu. Wówczas bo dziecko przyzwyczajone jest do tego, że nie przesiaduje całego dnia. Porządnie jest również założyć ochronę rodzicielską na strony i portale, jakie wydają się podejrzane i mogą być zagrożeniem dla dziecka.

Asekuracja rodzicielska to nic innego jak zablokowanie dostępu do tych stron internetowych. Doradza się też rodzicom, żeby więcej czasu poświęcali swoim pociechom i ich zagwozdkom. Trzeba bowiem wiedzieć, co dzieje się w życiu własnego dziecka, czy dziecko nie ma kłopotów lub czy coś go nie smuci. To na wskroś normalne i pomaga zachować zdrowe relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem, bez względu na wiek dziecka.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.