Debman.pl

Internetowe porady

Jak zbudować dom na mokrym gruncie? Specjalistyczne wylewki

Przymierzając się do budowy własnego domu jednorodzinnego, na pewno pierwszym krokiem będzie wyszukanie, a po pewnym czasie zakup odpowiedniej działki. W pewnych sytuacjach jednak jest tak, że wszystkie parametry danej nieruchomości odpowiadają nam niezwykle, a wobec tego posiada ona znakomitą lokalizację, cena jest do uroczystości, wielkość odpowiada naszym planom inwestycyjnym, a do tego działka posiada parametry i status umożliwiające uzyskanie pozwolenia na budowę.

Mimo to zdarza się niekiedy, że teren, na którym organizujemy budowę domu, posiada uwarunkowania geologiczne mogące utrudnić znacznie budowę domu – z uwagi na mały poziom wód gruntowych w tym miejscu i rodzaj gruntu, który pozwala na swobodne przesiąkanie wody do wyższych warstw. W takich sytuacjach już oglądając projekty domów powinniśmy się zastanowić nad doborem takiego, jaki będzie możliwy do zrealizowania na naszej działce. Wybierając projekt mieszkania z podpiwniczeniem powinniśmy wiedzieć, iż jego budowa na takim gruncie będzie żądała zastosowania technologii tak nazywanej wanny, polegającej na do granic możliwości szczelnym zabezpieczeniu całości fundamentów mieszkania, jego podłoża – to oczywiście wygeneruje o dużo wyższe wydatki całej inwestycji typu wylewki wrocław.

Z pewnością mniejsze będą koszty, jeśli budowa domu będzie przeprowadzona w opcji bez podpiwniczenia – w owym czasie też zastosować będziemy musieli właściwe technologie, broniące podłoże domu i jego fundamenty przed wilgocią, jednakże nie będzie to aż tak rygorystyczna technika, a co za tym idzie – koszty nie będą tak wysokie. Osoby, które zdecydowały się konstruować domy z podpiwniczeniem, a nie zastosowały niezwykle rygorystycznych, a zarazem fachowych technologii ochrony przed woda pełnej konstrukcji, mają potem koszmarny problem. W piwnicy takich domów bezustannie zbiera się woda, głównie ma to miejsce po ulewnych deszczach – wtedy jedynym wyjściem (okolicznościowym) będzie wezwanie straży pożarnej i wypompowanie wody z piwnicy. Natomiast na dłuższą metę pewnym zabiegiem będzie wykonanie przebudowy piwnicy i wykonanie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.