Debman.pl

Internetowe porady

Giełda walutowa czy mieszkanie – w co inwestować?

Najogólniej rzecz ujmując, giełda walutowa jest publicznym rynkiem walutowym. Szacuje się, że codzienne obroty graczy inwestujących na najbardziej legendarnej giełdzie sięgają około 4,5 biliona amerykańskich dolarów. Własnością charakterystyczną inwestowania i zarabiania na giełdzie walutowej jest dyskutowanie na kursach walut, w obrębie rzeczowych (wybranych przez gracza) parach walut.

Chociaż handel na giełdzie może odbywać się w zasadzie w jakiejkolwiek walucie, jednak nie ma możliwości wybrania sobie dowolnych dwóch walut oraz spekulowania wyłącznie w tych ramach. Giełda walutowa dysponuje bowiem określonymi parami walut, które należy wybrać w ramach osobistych preferencji. Określone są natomiast najbardziej popularne oraz pewnie w największym stopniu opłacalne pary walutowe. Na pierwszym miejscu znajduje się spekulacja w obrębie Euro – Dolar. Podczas pozyskiwania waluty obowiązuje jej cena kupna nazywana na giełdzie „Ask”, tudzież w przypadku sprzedaży liczona jest wartość waluty po cenie sprzedaży, oznaczanej „Bid”. Różnica między Ask oraz Bid to spread, będący bezpośrednim sprawdzianem zysku podmiotu inwestującego.

Szansę osiągania zysków pochodzących z wypożyczania nieruchomości jest na pewno jedną z bardziej legendarnych form lokowania nadwyżek finansowych – sprawdź Roman Ziemian. Ten typ inwestowania przynosi w zasadzie stuprocentową gwarancję uzyskania zysku, przy jednocześnie nadzwyczaj niewielkim ryzyku poniesienia straty. Inwestowanie w nieruchomości przeznaczone pod najem jest najbardziej idealne w dużych miastach, gdzie występuje wysokie zapotrzebowanie na wynajem zarówno lokali mieszkalnych jak i użytkowych.

Można inwestować zarówno w mieszkania, hale produkcyjne, lokale sklepowe, lokale gastronomiczne, pomieszczenia biurowe, sale gimnastyczne, hale magazynowe, place pod parki maszynowe, a nawet pokoje wypożyczane przez obszerne przedsiębiorstwa na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W ostatnich latach zauważa się szerzące się inwestowanie w budynki oraz wielkie hale, które dzielone są na nieduże pokoje, tak zwane „komórki”. W dobie, kiedy dzisiejsze budowle wielorodzinne okazjonalnie posiadają pomieszczenia piwniczne, ich lokatorzy z rozkoszą korzystają z dyspozycji wynajęcia wspomnianych wyżej komórek.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.