Debman.pl

Internetowe porady

Wesele – jak przygotowywać kosztorys całej imprezy?

Kryzys gospodarczy skutecznie utrudnia życie większości ludzi i pracobiorcom wielu branż przemysłu. Wszyscy muszą wyszukiwać możliwości oszczędzania i sposobów na zarobienie jakiegoś dodatkowego grosza. Wydaje się niemniej jednak, że jest branża, która ani myśli poddawać się kryzysowi. Branża weselna albowiem, mimo niedogodności ma się dalej wybitnie prawidłowo. Ślub bo to na tyle rewelacyjny dzień w życiu pary młodej, iż na bok idą często argumenty rozsądkowe a górę biorą emocje i chęć spełnienia marzeń.

Tym samym wydawane są na ten cel wielkie pieniądze. Tym bardziej, iż często na wesele dla własnych dzieci rodzice mają odłożone pieniądze już od wielu lat. Nie ruszane oraz z przeznaczeniem na uroczystość zaślubin czasami leżą w skrzętnie skrywanym miejscu przez długi czas. Kiedy zatem nadchodzi ten znaczący moment, chociaż na inne cele szczędzi się środków, na wymarzoną uroczystość pieniądze się znajdują.

Jest wtenczas bryczka lub też limuzyna, jest 150 gości, jest ciekawa sesja ślubna, błyskotliwa suknia i bogato zastawiony stół. Oby też radość z tego dnia trwała w młodych do końca ich dni. Uroczystość zaślubin jako jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka musi być naznaczona stosowną oprawą. Tego dnia bowiem dwie osoby na oczach najbliższych składają sobie przysięgę miłości i wierności do końca swych dni.

Staropolskim obyczajem oprawie tego dnia towarzyszyć musi wesele, na którym orkiestra przygrywa wezwanym gościom – więcej o tym na fotobudka na wesela. W niektórych kręgach odchodzi się od tego rodzaju znacznych uroczystości, jednakże są kręgi, w których niestosowne jest nie urządzić wesela, właśnie dlatego młodzi bądź rodzice latami oszczędzają ażeby móc przygotować właściwie gigantyczne przyjęcie. A czasem nawet zaciągają kredyty na ten cel.

Mottem przyświecającym temu przedsięwzięciu jest sarmackie „zastaw się a postaw się”, co niestety może powodować duże kłopoty finansowe. O ile, jeżeli pieniądze były latami odkładane, to młoda para w pionierskie życie wstępuje z pustym stanem konta, o tyle, w wypadku zaciągania kredytu, zaczynają wspólną drogę ze sporym obciążeniem finansowym. Warto wobec tego od czasu do czasu wbrew konwenansom, samemu rozstrzygać o oprawie tego uroczystego dnia oraz swojej przyszłości.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.