Debman.pl

Internetowe porady

Upływ czasu a zjawisko gry komputerowej Tetris

Modna już gra komputerowa Tetris, zaistniała w 1985 roku. Twierdzi się, że nie była nowo stworzoną grą, a jedynie stanowiła łatwiejszą wersję złożonej gry Pentomino. Przez dużo lat toczył się spór o prawa do niej. Mimo to, zyskała rzeszę fanów, którzy przeznaczyli dużo czasu na rozgrywki, pobijając tym samym coraz to większe, własne oraz cudze osiągnięcia. Każdy, kto miał komputer, czy również przeróżnego rodzaju konsole, bez jakiegokolwiek ale musiał posiadać grę Tetris. Właściciel takiej gry mógł się nią szczycić przed innymi.

W dzisiejszych czasach można ją mieć nawet w telefonach komórkowych, czy innych nowoczesnych urządzeniach. Co więcej, nie potrzebuje instalowania, a tylko otworzenia należytej strony internetowej, albowiem istnieje możliwość bezpłatnej gry online w przeglądarce internetowej. Jest to bez wątpienia ułatwienie dla wielu osób, które z przeróżnych przyczyn nie pragną, nie umieją, lub ewentualnie po prostu nie mogą posiadać jej bezpośrednio na swoim sprzęcie. Jest to jednakże rzadkością, albowiem gra ta nie żąda, by komputer, bądź inne urządzenie posiadało najwyższej jakości predyspozycje, czy też imponującą ilość wolnego miejsca. Inną jej zaletą jest też fakt, że w odróżnieniu od wielu nowych gier, wystarczy posługiwać się wyłącznie kilkoma – zazwyczaj czterema – przyciskami klawiatury.

Za dowód notorycznej renomy klasycznej gry Tetris, z powodzeniem są w stanie posłużyć Mistrzostwa Świata w Tetris, zapoczątkowane 2010 roku w Los Angeles. Są to nadzwyczaj podniecające i uznawane rozgrywki bardzo dobrych zawodników w idealną wersję tej gry. Innym potwierdzeniem uznania komputerowej gry Tetris jest fakt, że stanowi ona ciągłą inspirację do powstawania jej oryginalnych wersji, lub też nieco odmiennych zastępników wzbogaconych o oryginalne bonusy, czy inne atrakcje. Dzieci i młodzież potrzebują coraz to nowych, interesujących bodźców, wzbogaconych o bajeczną szatę graficzną. Acz jednak wciąż dużo z nich nie uchyla się od podstawowej wersji gry Tetris, jaka stanowi dla wielu użytkowników koronną rolę w dotychczas powstałych komputerowych grach logicznych. Sława, jaką cieszy się ta gra na pewno pozwoli jej na utrzymanie się na rynku przez następne, niezmiernie długie lata. Oprócz tego uważa się, że Tetris nie jest normalną grą. Dla wielu osób jest ona częścią historii, która przekazywana będzie kolejnym pokoleniom.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.