Debman.pl

Internetowe porady

Prywatny basen – u kogo zamówić?

Osobisty basen we własnym domu będzie rozległą atrakcją. Dzięki niemu mamy możliwość wypoczynku oraz relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Prywatny basen dodaje jego posiadaczom prestiżu. Pielęgnacja domowej pływalni nie jest skomplikowana to właśnie dzięki współczesnym systemom zapewniającym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy wyłącznie ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Najczęściej umieszcza się go w piwnicy. Najpoprawniej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku projektowania domu.

Oczywiście, w następnej kolejności także można dobudować basen, jednak będzie się to wiązało z wyższymi kosztami wynikającymi z dopasowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, iż jesteśmy w stanie w nim pływać obojętnie od pory roku. Kontrolowanie stosownej temperatury w pomieszczeniu, w jakim znajduje się basen jest bardzo ważne. Należy zapewnić w nim jak perfekcyjne odprowadzanie wilgotności, jaka powstaje za sprawą parowania wody.

Parowanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Prawidłowo byłoby zainstalować w pomieszczeniu także osuszacz wody albo klimatyzację. Jeżeli nie mamy dyspozycji zbudowania basenu wewnątrz domu możemy zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Należy jednakże najpierw uczynić na danym obszarze poziom wód gruntowych i rodzaj gleby. Najwygodniej będzie zbudować basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to ważne ze względu na konieczność podłączenia instalacji elektrycznej i wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to naturalnie dzięki czemu będziemy mieć zapewniony komfort i dyskrecję – taki basen zaopatrzy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku bo powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości oraz 8 metrów długości. Natomiast do kąpieli wystarczy jedynie nam głębokość około 1,5 metra. Rzecz jasna możemy się zdecydować na większy basen, jednak wtenczas wydatki jego powstania oraz użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów gospodarczych oraz użytkowych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.