Debman.pl

Internetowe porady

Jaka szczoteczka? Współczesne techniki w trosce o zęby

Decydując się na nabycie szczoteczki schematycznej kluczowym dylematem przed, jakim stoimy jest wybór rodzaju włosia. Jeśli posiadamy delikatne dziąsła oraz zęby kupujemy miękkie szczoteczki. Potem zdecydowanie pokaźniejszą rolę odgrywa użytkowanie szczoteczki. Przede wszystkim zaś sposób i ruchy którymi myjemy zęby. Zakup elektrycznej szczoteczki może okazać się o wiele znacznie bardziej skomplikowany. Przed decyzją o zakupie koniecznie musimy się dowiedzieć jakie ruchy wykonuje stworzona przez nas ewentualna szczoteczka i jakie ma to przetłumaczenie na kondycję naszych zębów. Dostępne w sprzedaży szczoteczki są w stanie poruszać się ruchem rotacyjnym, oscylującym oraz pulsacyjnym. Wszystkie szczoteczki egzekwują ruchy oscylacyjne.

Wówczas główka porusza się naprzemiennie raz w prawo, raz w lewo. Ruch rotacyjny to nic odmiennego jak wirowanie włosia wokół własnej osi. Stosuje się też ruchy pulsacyjne. Główka porusza się w owym czasie do przodu i do tyłu, skuteczniej rozbijając płytkę nazębną. Niektóre modele szczoteczek łączą dwa ruchy np. oscylujący oraz pulsacyjny bądź wszelkie trzy. Jeszcze dziesięć lat temu nowością i rzadkością w Polsce były szczoteczki elektryczne. Osiągalnych było parę modeli oraz na tym koniec. Dziś w szczoteczkach elektrycznych wolno przebierać do woli.

Możemy wybrać rodzaj ruchu jaki ma wykonywać, dopasowywać siłę nacisku itp. Nowością jest szczoteczka soniczna, która różni się od idealnych szczoteczek elektrycznych. W sonicznych szczoteczkach użytkuje się fale dźwiękowe. Pod ich wpływem z mieszaniny wody, śliny oraz pasty powstają mikrobąbelki, które aktywnie wnikają w przestrzeń pomiędzy zębami. Bąbelki te efektywniej eliminują bakterie z przestrzeni pomiędzy zębowych i z przestrzeni szkliwa – skutkiem tego przetestuj oclean.pl. Stronimy w ten sposób tworzenia się nalotu nazębnego, szpecących przebarwień oraz osadu, jaki jest pożywką dla próchnicy. Poza tym klasyczna szczoteczka elektryczna osiąga obroty rzędu kilku tysięcy na minutę. Nowsze typy, czyli soniczne mogą wpaść w drgania o częstości ponad trzydzieści tysięcy na minutę. Szczoteczki soniczne na początku były dostępne tylko w wersji dla dorosłych. W dzisiejszych czasach są już w sprzedaży modele dla dzieci.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.