Debman.pl

Internetowe porady

Zużywanie maszyn agrarnych – kiedy wymieniać części?

System gospodarstw rolnych w stworzonym przez nas kraju jest w dalszym ciągu odmienna od reszty Europy. Mimo zachodzących siłą rzeczy zmian, w dalszym ciągu przeważają gospodarstwa średnie i małe, o niezbyt wielkich dochodach. W gospodarstwach tego typu jakakolwiek inwestycja w sprzęt oraz machiny do produkcji rolnej stanowi znaczny kłopot.

Wobec tego także nabywane są w wielu przypadkach maszyny używane, z drugiej bądź też nawet trzeciej ręki, wymagające stałej konserwacji i częstych napraw. Ulegające uszkodzeniu części traktorów rolnych i innych maszyn w miarę zużywania w trakcie intensywnej eksploatacji muszą być zastępowane sprawnymi, które odnajdziesz na stronie internetowej części do maszyn rolniczych. Nie zawsze jest nieodzowność zamontowania fabrycznie oryginalnego zamiennika, zazwyczaj wystarcza zamiana na część najzwyczajniej w świecie sprawną, nawet używaną.

Najistotniejsza w takiej sytuacji jest dostępność części zamiennych oraz szansę ich zakupienia „od ręki”. Przez szansę zakupienia należy rozumieć nie tylko możliwą dostępność potrzebnego artykułu, niemniej jednak i jego cenę będąca na takim poziomie, by nie będzie burzyła skromnego budżetu gospodarstwa. Chwila uszkodzenia machiny jest poniekąd nie do przewidzenia, a zdarza się na ogół w trakcie najbardziej usilnych prac gospodarskich, a takie odbywają się sezonowo, w tym samym czasie we wszelkich gospodarstwach.

Skutkiem tego w momencie awarii wyposażenia, niesłychanie trudno jest o sąsiedzką pożyczkę maszyny, bo wszelkie są niezbędne jednocześnie. Najważniejszym rozwiązaniem kłopotów byłby portal internetowy na miejscu, pracujący non stop. Od czasu kiedy upadły PGR-y oraz zlikwidowano większość spółdzielni produkcyjnych, na dostępny i tani warsztat naprawczy trudno liczyć.

Najistotniejsza jednakże sprawą jest żeby części do ciągników rolniczych i wszystkich zwykle używanych machin można było zakupić jak najbliżej swojej miejscowości. Trudno spodziewać się, by sklepy firmowe z oryginalnymi gustownymi częściami do ciągników były w każdej wsi czy też choćby gminie. Mimo to istnienie jak najgęstszej sieci punktów sprzedaży części używanych, komisowych, jest jak najbardziej możliwe. Części powinny być sprawdzane oraz testowane przed sprzedażą.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.