Debman.pl

Internetowe porady

W jaki sposób dbać o jakość w firmie?

Każdy z nas popełnia omyłki, nie jesteśmy jednostkami nieomylnymi. Życie nas doznaje, sztuką jest potrafić wyciągać odpowiednie wnioski, jeszcze pokaźniejsza sztuką jest uczyć się na cudzych błędach. W dobie organizowanych wszędzie osiągalnych szkoleń warto jest skorzystać z takiego nauczania, żeby na bazie cudzych doświadczeń wyciągnąć wnioski dla prywatnej firmy. Na takim szkoleniu nie powinno zabraknąć informacji na temat przygotowania do godziwego słuchania – słuchania wspólników, kontrahentów oraz kontrahentów. To podstawa harmonijnego zarządzania. Bez kontaktu z środowiskiem nie będzie godziwego i efektywnego zarządzania firmą. Identycznie ważne jest, żeby własne produkty znać na wskroś i nie zapominać o tym, że diabeł tkwi w detalach.

Odpowiedni kierownik jasno precyzuje cele kompletnego przedsiębiorstwa oraz prywatne, a też działa zgodnie z planem oraz kontroluje, czy w całej firmie prace toczą się też wytyczonymi ścieżkami. Z reguły popełnianym błędem jest wydawanie rozporządzeń, asygnowanie celów podwładnym oraz totalny brak zamiłowania tym, co się później jednostce gospodarczej dzieje. Prezes, który jest ignorantem, przestaje być kierownikiem, lub niszczy jednostkę, którą prowadził – tutaj przyda się certika.pl – certyfikacja ISO 9001. Musi zatem pamiętać o starej zasadzie, że najdrobniejsza nagroda jest dla pracownika o dużo większą motywacją do sprawnej pracy niż najsurowsza kara. Nie lubimy, kiedy ktoś nam rozkazuje. Żyjemy to smutne w takich czasach, gdzie o posadę należy zadbać, a wszelkie niedogodności przyjmować z zaciśniętymi zębami. Pracodawca zawsze kojarzy się z figurą wydająca polecenia, wyraźnie rozkazy którym nie należy się sprzeciwiać. Jednakowoż pamiętać należy, że odgórne polecenia na ogół nie są pustymi kaprysami osoby zarządzającej przedsiębiorstwem.

Szef zawsze ma sporo obowiązków i mnóstwo pracy, nie ma zatem czasu na wydawanie zbędnych rozporządzeń, jakie nie przyniosą firmie pożytku w o wiele bardziej bądź też mniej literalnym znaczeniu tego słowa. W wypadku, gdy rządy firmy piastuje kilkuosobowy zarząd, nie ma nawet szans na to, aby polecenia stanowiły jedynie kaprys pojedynczej osoby, gdyż rozporządzenia powinny być przegłosowane przez większość zarządu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.