Debman.pl

Internetowe porady

Pielęgnacja przedłużanych rzęs

Nadszedł dzień D i w końcu dotarłaś do stylistki i założyłaś przedłużone rzęsy. Stylistka była pod ręką, rzęsy pięknie wyglądają, więc przyjedziesz po dniu pełnym zachwytu spojrzeniami z innych domów. Ale co teraz? Jak dbać o swoje nowe rzęsy, aby jak najdłużej były piękne? Na co uważać i co może się wydarzyć?

Wypadanie rzęs

W pierwszych dniach po nałożeniu przedłużonych rzęs może się okazać, że nagle zaczniesz tracić więcej. Wypadanie rzęs jest jednak naturalne, tak jak włosy mają swój własny cykl wzrostu i po jego zakończeniu wypadają, niezależnie od tego, czy są przyczepione do sztucznych rzęs, czy nie. Jednak wydłużone rzęsy są bardziej wyraziste i zauważysz je bardziej niż w przypadku zgubienia samej naturalnej rzęsy. Nie musisz się bać – do czasu kolejnego dodania rzęs zamiast tych opadłych wyrosną nowe rzęsy, a stylistka z przyjemnością ponownie nałoży na nie sztuczne rzęsy. to warto wiedzieć

Makijaż i pielęgnacja skóry. Nawet jeśli masz przedłużone rzęsy, nie oznacza to, że nie możesz robić makijażu i dbać o skórę tak, jak do tego przywykłeś. Należy jednak unikać produktów z olejkiem (czy to w kremach do twarzy, eyelinerach, produktach do demakijażu itp.), ponieważ olejek rozluźnia połączenia między rzęsami naturalnymi i sztucznymi, przez co można niepotrzebnie stracić nowe rzęsy wkrótce. Nie używaj również klasycznych wacików do demakijażu, ponieważ włókna z nich mogą zaczepić się o rzęsy i ponownie złamać ich stawy.

Pielęgnacja 24 godziny po aplikacji

Najważniejsze są pierwsze 24 godziny po nałożeniu przedłużonych rzęs, to one w największym stopniu wpływają na wygląd i trwałość rzęs. Zdecydowanie należy unikać nadmiernej wilgoci, w jakiejkolwiek formie – podczas kąpieli pod prysznicem, łzawienia i pocenia się. Tj. Lepiej dokładnie umyć twarz specjalnymi produktami, ominąć siłownię, saunę czy basen, a także uważać na pary podczas gotowania czy ogrzewania w domu i w samochodzie.

Nie dotykaj rzęs, nie pocieraj ich, nie pocieraj podczas demakijażu i nie śpij na brzuchu z twarzą opartą na poduszce. Warto jednak przestrzegać tych zasad, o ile masz przedłużone rzęsy, będą one wynagradzać Cię swoim pięknem na dłuższy czas. Dobrze jest również nie nosić soczewek kontaktowych dzień po aplikacji i najlepiej nie malować oczu. W tym przypadku na pewno nie zabraknie Ci makijażu, ponieważ rzęsy będą tak pięknie wyraziste, a tym samym przesłonią każdą brakującą linię czy cienie.

Pielęgnacja przedłużanych rzęs

Tak jak dbamy o całe ciało, tak przedłużane rzęsy wymagają dbania o ich piękno. Nie jest to jednak skomplikowane. Należy regularnie czesać przedłużone rzęsy specjalną szczoteczką zaraz po wstaniu, a następnie w miarę potrzeb w ciągu dnia. Dzięki temu rzęsy nie będą się plątać i zawsze będą wyglądać pięknie. Uważaj również na silny strumień wody podczas kąpieli pod prysznicem, mimo że większość przedłużanych klejów do rzęs jest gotowa na tego typu obciążenie, ostrożność nigdy nie zaszkodzi.

Ostrożnie osusz twarz, oklepując ją ręcznikiem, nie pocieraj oczu ani nie pocieraj. Dzięki przedłużonym rzęsom możesz spokojnie pływać w basenach lub w morzu, wystarczy, że spłynie woda lub ponownie dokładnie osuszysz ręcznikiem. Możesz jeszcze bardziej wydłużyć czas ostatniego nałożenia rzęs, używając specjalnego utrwalacza do przedłużonych rzęs.

Należy go nakładać natychmiast po nałożeniu przedłużonych rzęs, a następnie wystarczy raz na trzy dni. Pokrywa spoiny między algami naturalnymi i sztucznymi cienką, przezroczystą warstwą, dzięki czemu spoiny są bardziej odporne na wpływy zewnętrzne i zabrudzenia.

Uzupełnianie i usuwanie wydłużonych glonów

Aby Twoje przedłużone rzęsy pozostały piękne, konieczne jest regularne uzupełnianie. Odstęp czasowy między uzupełnieniami to zazwyczaj 3 do 4 tygodni, ale zależy to również od kondycji i siły Twoich naturalnych rzęs, od tego, jak dbałaś o przedłużane rzęsy, ale także od pory roku. Niestety latem, ze względu na wahania temperatur, pływanie itp., wydłużone rzęsy nie utrzymują się tak długo.

Jeśli z jakiegoś powodu musisz usunąć przedłużone rzęsy, nie ma nic prostszego. Wystarczy, że udasz się do stylistki, a ona usunie je delikatnie i szybko przy pomocy specjalnych produktów. Jeśli zdecydujesz się na całkowite usunięcie rzęs po kilku latach regularnego noszenia, możesz nagle zauważyć, że Twoje naturalne rzęsy są słabe, niewyraźne, a nawet zniszczone. Jednak prawidłowo zaaplikowane, wydłużone rzęsy nigdy nie zniszczą naturalnych rzęs, tylko Ty możesz przyzwyczaić się do oglądania swoich rzęs w całej ich naturalnej, nie wydłużonej urodzie. Za kilka dni na pewno się do nich przyzwyczaisz.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.