Debman.pl

Internetowe porady

Oferta z obrębu stomatologii estetycznej we wrocławskim gabinecie Witadent

Bezpieczne i skuteczne leczenie kanałowe na terenie Wrocławia oferuje gabinet stomatologiczny Witadent. Opiera się ono na mechanicznym usunięciu bakterii z korzenia zęba, przy pomocy wysterylizowanych oraz dokładnych przyrządów. Kolejno natomiast całość uzupełniona jest specjalnie dobranym tworzywem.

Tego typu metoda leczenia jak leczenie kanałowe usuwa bakterie, jakie mogłyby doprowadzić do zakażenia i pojawienia się stanu zapalnego. Pracujący w Witadent stomatolodzy dbają o to, aby klienci odczuwali komfort, a więc proponują znieczulenie przed każdym zabiegiem. Najczęściej leczenie kanałowe jest ostateczną okazją na zachowanie zęba, zamiast jego usunięcia, czyli warto zdecydować się na to oddziaływanie.

Każde leczenie z zakresu endodoncji jest wprost dostosowane do pacjentki, aczkolwiek w kompleksowych działaniach można wyróżniać pewne elementy stałe. Będą to: zrobienie zdjęcia panoramicznego, założenie opatrunku dokanałowego leczniczego, leczenie endodontyczne właściwe, reendo, usunięcie złamanego wkładu lub usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Endodoncja odbywa się przy wykorzystaniu nowocześnie zaprojektowanego mikroskopu, co zapewnia sporą precyzję. Endodoncji mikroskopowej podejmą się tylko doświadczeni i dokształceni w tym zakresie specjaliści. Podkreślają oni, że proces usunięcia zęba jest dla nich ostatecznością.

Kiedy dochodzi do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba albo podniszczenia jego korony leczenie kanałowe okazuje się stabilnym podparciem dla materiału wypełniającego albo korony protetycznej. Zabieg wykonany w znieczuleniu poszerzony jest o założenie koferdamu, czyli osłonki przeciwbakteryjnej oraz ochraniającej krtań i tchawicę. Po osuszeniu i uszczelnianiu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, żeby drobnoustroje przeniknęły do wyczyszczonych kanałów zębowych. Po ukończonym leczeniu każdy pacjent zostaje informowany o tym, jak zatroszczyć się o zęby.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.