Debman.pl

Internetowe porady

Które witaminy zażywać w trakcie ciąży?

Ciało kobiety ciężarnej rozpoczyna przygotowywać się do porodu już na blisko dwa tygodnie przed rozwiązaniem, wobec tego także wolno przewidzieć ostateczny termin rozwiązania podczas obserwacji własnego ciała w minionym miesiącu ciąży. Dziecko obniża się i wystawia się główką do miednicy oraz można zauważyć, że brzuch się obniża. Wielokrotnie dzieje się tak na tydzień przed porodem. Już podczas pierwszej wizyty lekarz ma obowiązek zapisać damie podstawowe oraz niebezużyteczne do słusznego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych specyfików już przed ciążą ma obowiązek być kwas foliowy, który chroni dziecko przed wynikaniem znacznych wad. Najkorzystniejsze jest przyjmowanie go już na okres 2-3 miesięcy przed zajściem w ciążę. Ginekolog ma prawo zalecić też przyjmowanie preparatu wielowitaminowego, w celu napełniania niedoboru witamin oraz wzbogacenia diety. W dodatku w przypadku kiedy po pierwszej morfologii pozostanie stwierdzona anemia, lekarz zaleci przyjmowanie żelaza w celu podniesienia jakości krwi.

Wszystkie zażywane witaminy przystaje konsultacja z lekarzem prowadzącym, bo nadmiar niektórych z nich może sprawiać powikłania( A, D, E) i różnego typu podrażnienia oraz zapalenia pęcherza moczowego(C). Kobiety w ciąży powinny wszystkie inne leki aniżeli zalecone przez doktora prowadzącego odstawić oraz w żadnym razie nie akceptować ich bez ówczesnej konsultacji z ginekologiem położnikiem, szczególnie na początku ciąży – weryfikuje to bilansdziecka.pl. Właśnie dlatego jak najwcześniej należy poinformować lekarza familijnego o tym, iż spodziewamy się dziecka, w owym czasie weźmie on to pod szczególną uwagę przy dobieraniu leków np ., na przeziębienie.

Wypada zachować nadzwyczajną ostrożności oraz rozwagę przy braniu leków na własną rękę i bez jakichkolwiek zahamowań zapoznać się z dołączoną ulotką oraz spowodować czy mogą być przyjmowane przez damy w ciąży. Niepomocne działania posiadają lekarstwa przeciwbólowe, przeciwzapalne, aspiryna oraz wszystkie antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Preparaty roślinne i ziołowe również nie są pewne dla kobiet w ciąży, niezwykle niemało ziół może sprawiać skurcze macicy i zwiększyć ryzyko poronienia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.