Debman.pl

Internetowe porady

Jakim sposobem ratować życie? Apteczki i kursy pierwszej pomocy

Kto, tak szczerze, z ręką na serduszku potrafi zastosować zasady pierwszej pomocy, ale nie na fantomie, tylko w realnych warunkach, gdzie rządzi stres oraz całkowity nieład? Podobno mało jest takich jednostek. Co dziwne, wielu przechodziło takie szkolenie, czy to podczas lekcji zaadoptowania defensywnego, czy przebiegu prawa jazdy, lecz jakoś z od czasu do czasu się tego zapomniało, a być może najzwyczajniej w świecie nie kierowaliśmy uwagi na to co odsłaniał szkoleniowiec, ponieważ to nie było takie istotne, wszak i tak karetka przybędzie nim my rozpoczniemy cokolwiek wykonywać.

Teraz postrzegamy jednak, że pierwsza pomoc może być jednak do czegoś pomocna. Wszak może do czegoś dojść nawet w domu oraz bez biegłości tych możemy nie zdążyć uratować życia Nie obawiajmy się poszukać szkolenia, nie wstydźmy się udać na takie szkolenie. Możemy tym dać przykład dla naszych najbliższych, a ich biegłości udzielania pierwszej pomocy z kolei zdołają nam uratować życie. Nauczmy się wobec tego ratować byt innym, a być może i ktoś pomoże nam.

Wszelki, jaki ma prawo jazdy, każdy kto ukończył szkołę podstawową przechodził przebieg udzielania pierwszej pomocy. Jednak gdyby tak przyszła konieczność praktycznej pomocy, to ilu umiało by tą osiągniętą wiedzę wykorzystać? Riposta chyba nie zadowalała ażeby nikogo. A wszak szkolenia są urządzane również dzisiaj w szkołach, w zakładach pracy, a jednak stopień biegłości tych, jacy je ukończyli jest miniaturowy – tu przyda się również apteczka. Najwyższy czas na zmiany.

Trzeba wpoić ludziom, że umiejętność udostępniania pierwszej pomocy może uratować los ich najbliższym. Wiele razy można było uratować drugiego człowieka, jeżeli pośród otaczającego go tłumu odnalazłby się choć jeden, jaki zastosowałby zasady pierwszej pomocy. Takie wyrażenia częstokroć się czyta w prasie słyszy w informacjach, zastanawiamy się dlaczego tak jest i za chwile przechodzi się od tego do porządku dziennego, zamiast się dokładniej zastanowić, co by było, gdyby to na mnie zaszło, czy potrafię pomóc drugiej osobie? Tutaj nie chodzi o pomoc komuś kogo nie znam, lecz moim bliźnim. Czy jeżeli się coś stanie będę potrafił tylko desperować i czekać na przybycie pomocy ratowniczej lub może najpierw sprawię, iż forma jego się polepszy. Większa część z nas dawniej przechodziła szkolenie z pierwszej pomocy, jednakże ile z tych szkoleń naprawdę pamiętamy? Raczej zdaje się nie dużo, takie umiejętności trzeba notorycznie odtwarzać, gdyż najzwyczajniej w świecie zapominamy ile razy oraz dokąd trzeba nacisnąć jeśli ktoś jest bez oddechu, jak trzeba jednostki kłaść, kiedy jest taka potrzeba. Należy przestać uważać pierwszej pomocy, jako czegoś co będzie potrzebne wszystkim jedynie nie nam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.