Debman.pl

Internetowe porady

Jakim sposobem przetwarzać energię słoneczną na prąd i ciepło?

Kiedy w poszukiwaniu alternatywnych źródeł ogrzewania zastanawiamy się nad doborem instalacji grzewczej w stworzonym przez nas mieszkaniu, od razu nasuwa się zapytanie – ile to będzie kosztować? Instalacja fotowoltaiczna, faktycznie, tania nie jest, a jej koszt zależy od ilości kolektorów niezbędnych do przetworzenia ilości energii odpowiedniej dla naszych pragnień. Im większy dom, tym droższa instalacja solarna. Są już w Polsce przedsiębiorstwa, jakie oferują wszechstronną sprzedaż systemów solarnych – urządzenia, montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania do inwestycji. Dotacje do nabycia i montażu paneli słonecznych docierają do 45% kosztów.

Jest to niebagatelna suma, biorąc pod szczególną uwagę, że w przypadku rozległego domu całkowity koszt może wynieść do stu tysięcy złotych. Zadłużenia z dopłatą zezwalają na realizację własnych postanowień, oraz dopisują popularyzacji takiej formy ogrzewania. Poza tym, panele fotowoltaiczne cena wpisuje się w trendy ekologii, co wspiera Unia Europejska. Przy budowie domu należałoby w takim razie zastanowić się nad wyeksploatowaniem energii słonecznej, pozwoli to nam zaoszczędzić sporo pieniędzy w przyszłości. Przy budowie domu czeka na nas sporo decyzji, które łączy jeden wspólny mianownik – co oraz jak zrobić, by wolno było ekonomicznie wybudować i ekonomicznie mieszkać. Jedną z ważniejszych decyzji jest nagrzewanie domu. Ciepło w mieszkaniu stanowi jeden z większych wydatków w domowym budżecie. Może w takim razie instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Pytając profesjonalistów o opinię, każdy z nich ogłosi, iż tak. Mimo że żyjemy w klimacie dosyć kapryśnym w minionych latach, nasłonecznienie w Polsce stawia nas w jednym z najbardziej nadających się krajów do użytkowania energii słonecznej. Przeprowadzone badania pokazały, że w naszym kraju od maja do sierpnia jesteśmy w stanie korzystać z energii słonecznej w wystarczającej nam ilości. W kwietniu i wrześniu, przetworzona energia zagwarantuje nam 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę, a w marcu oraz październiku nieco ponad 50%. Od listopada do marca instalacja fotowoltaiczna ma być wspierana energią elektryczną, jeśli chcemy mieć w domu należytą temperaturę. Tak czy inaczej, poprzez słoneczną energię jesteśmy w stanie uzyskać oszczędności nawet do 70% w skali roku. Z punktu widzenia ekonomii, rozstrzygnięcie nie podlegające dyskusji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.