Debman.pl

Internetowe porady

Jakim sposobem dzisiejsza fotografia postrzega ceremonię weselną?

Wydawać by się mogło, iż najłatwiejszymi fotografiami do wykonania są fotografie młodej pary. Tymczasem w czasie ceremonii ślubnej widać tak dużo przeróżnych emocji na twarzach nadrzędnych bohaterów i uczestniczących w uroczystości gości, iż sam fotograf musi być człowiekiem o obszernej wrażliwości, żeby wszystkie te humory zamknąć w obiektywie. Fotografia ślubna żąda uchwycenia sytuacji, chwili, która już się nie powtórzy, a wyłącznie sami zaciekawieni będą w stanie ją przywrócić we refleksach.

Najpiękniejsze są fotografie, na których młoda para cieszy się własną obecnością, otoczeniem, wzajemnym oddaniem oraz miłością, bez spoglądania w obiektyw aparatu fotograficznego. Fotografia ślubna stanowi wyśmienitą pamiątkę, dokument, jaki następne pokolenia będą ze wzruszeniem obserwować, tak jak my dzisiaj oglądamy własnych pradziadków w markowych strojach z epoki – weryfikuje to Fotograf ślubny śląsk. Czasy zmieniają się żywiołowo, codzienne obrazy z stworzonego przez nas życia każdego dnia przechodzą do historii, warto najważniejsze zdarzenia zatrzymać, chociażby dla potomnych.

Jeszcze kilkanaście lat temu fotografowie nadzwyczaj nieczęsto wykorzystywali plener jako tło do fotografii ślubnej. Najbardziej legendarne były pozowane fotografie w atelier, na tle planszy widokowej przygotowywanej przez fotografa. Pole do popisu było gigantyczne. Pani młoda siedzi na ławeczce, pan młody pochyla się nad nią, a za nimi helleńskie kolumny i ogniste róże. Wszystko w bajkowych barwach.

Fotografia ślubna w końcu porzuciła czarno-białą formę na rzecz bogatej kolorystyki. Para młoda była długo i skrupulatnie rozmieszczona w należytych pozach do zdjęcia, pejzaże za nimi były zmieniane, make-up napływał w świetle mocnych lamp. Kolejny punkt ślubnej imprezy był zrealizowany. W końcu nadszedł czas, kiedy nowożeńcy odkryli, że piękno natury jest o dużo bardziej fotogeniczne niż zakurzone plansze w atelier, fotografia ślubna weszła więc odważnie do parków, ogrodów, w góry, słowem otworzyła się na naturalne piękno. Każda pora roku ma własne uroki, które skwapliwie wykorzystywane są przez fotografów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.