Debman.pl

Internetowe porady

Jakie akcesoria budowlane i ciesielskie są ważne przy budowie domu z drewna?

W dobie nowoczesnych technologii, budowaniu domów pasywnych i energooszczędnych, wydaje się, że budownictwo drewniane odeszło w zapomnienie. Nic bardziej mylnego, ponieważ coraz częściej architekci projektują nowe domy z drewna lub renowację istniejących. Marząc o drewnianym domu, trzeba jednak pamiętać o stosownych przygotowaniach do jego remontu lub budowy od podstaw zaopatrując się, m. in. w dobrej jakości drewno oraz złącza budowlane i ciesielskie. Nie wolno zapomnieć również o projekcie architektonicznym, który przekuje nasze marzenia w rzeczywistość.

Złącza budowlane i ciesielskie oraz inne akcesoria do budowy domu

Przed budową wymarzonego drewnianego domu, warto pomyśleć o kompletowaniu materiałów koniecznych do jego budowy. Po akceptacji planu architektonicznego można przystąpić do zakupu drewna pod budowę. Jest to najważniejszy element zakupów pod budowę, gdyż jest to podstawowy materiał, z którego powstanie dom.

Wyliczenia ile metrów drewna należy zakupić, będą zależeć kilku czynników, m.in.:

  • projektu architektonicznego
  • rodzaju budynku (dom z bali, szkieletowy)
  • rodzaju dachu

Wszystkie wymienione czynniki będą mieć wpływ na wybór rodzaju drewna oraz ilości, jaka będzie potrzebna do wybudowania domu. Poza drewnem ważny będzie zakup dodatkowych elementów i akcesoriów budowlanych. Złącza budowlane i ciesielskie będą konieczne podczas budowy dachu, natomiast zakup dodatkowych akcesoriów będzie zależeć od tego, czy zdecydowaliśmy się na budowę domu z bali czy np. domu szkieletowego. Domy z bali stawia się bez użycia dodatkowych elementów łączących, natomiast przy użyciu innych technik budowy, jak np. przy powstawaniu domów kanadyjskich, konieczny będzie zakup wielu akcesoriów budowlanych do łączenia poszczególnych części. Najczęściej wykorzystywane są złącza kątowe i płaskie, złącza ciesielskie, obejmy oraz kotwy. I właśnie te elementy warto nabyć, planując budowę domu drewnianego.

Bez nich nie powstanie żaden dach – złącza budowlane i ciesielskie

Bez względu na rodzaj materiału z jakiego planujemy zbudować dom, do budowy dachu, konieczne będzie użycie materiałów z drewna oraz akcesoriów dostosowanych do robót ciesielskich. Złącza ciesielskie i budowlane, które wykorzystuje się do łączenia elementów konstrukcji dachu, są niezbędnym materiałem przy każdej budowie. Dzięki nim konstrukcja będzie stabilna i trwała przez wiele lat. Do najczęściej stosowanych elementów, należą, m. in.: kątowniki, złącza ciesielskie, kotwy, podstawy słupa. Wszystkie wymienione elementy, można w łatwy sposób kupić, np. korzystając ze sklepu internetowego. Przed zakupem, konieczne będzie skonsultowanie się z fachowcem, który oszacuje liczbę i rodzaj potrzebnych elementów.

Planowanie budowy domu z elementami drewnianymi to proces niezwykle trudny, wymagający świetnego przygotowania również w zakresie zakupu akcesoriów budowlanych i ciesielskich. Aby wybrać najlepsze, warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże nam w uniknięciu pomyłek i zbędnych zakupów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.