Debman.pl

Internetowe porady

Jak uczymy nasze dzieci wiary?

Dziecko to najwspanialszy dar życia. To błogosławieństwo, które spływa, by ukoronować miłość rodziców i ją udoskonalić. Wraz z narodzinami dziecka wszystko zamienia się we wszechświat, w którym szczęśliwie mieszka boskość i niewinność. Wszystko jednak zależy od wiary rodziców i tego, jak potrafią przekazać maleństwu swoją miłość do Boga.

Od samego początku należy podkreślać wagę wiary rodziny, a zwłaszcza matki, która nosi ją w swoim łonie i która będzie najbardziej zatroskana o wychowanie i wychowanie dziecka. Tylko matka prawej wiary będzie w stanie zaszczepić w swoim maleństwie prawdziwą miłość do boskości i do wszystkich dobrych i pięknych rzeczy dokonanych przez boską moc. Jakie kroki musi podjąć matka, aby nauczyć dziecko kochać Boga?

Dom do Boga, od łona

Przede wszystkim konieczne jest, aby przedstawiła malucha Bogu. Oczywiście Stwórca Ojciec jest Tym, który dał mu życie i uczynił go tak wyjątkowym na swój obraz i podobieństwo. To prawda, że ​​ Bóg, decydując się dać życie dziecku, zna je i kocha na długo, zanim spojrzy na nie i uściska własną matkę. Dziecko jest Jego cudem. Ale dziecko w łonie matki nie jest tego świadome. Dlatego matka musi kochać Boga i zabrać dziecko do kościoła, zanim się urodzi.Choć może się to wydawać niewiarygodne, matka i dziecko mają świetną komunikację nawet w czasie ciąży.

Tak jak dostarcza płód witamin i minerałów przez pępowinę, tak można powiedzieć, że istnieje psychologiczna pępowina, która pozwala mu przekazywać stan umysłu. Płód jest bardzo podatny na dźwięki dochodzące z zewnątrz i jako taki reaguje z pobudzeniem lub spokojem. To tłumaczy fakt, że poprzez modlitwę i życie duchowe matki maluch otrzymuje od łona łaskę i miłość Pana. W ten sposób uczestniczy we wszelkiej niebiańskiej dobroci. Modlitwy i życie duchowe jego matki uświęcają dziecko od łona matki.

Boskie dary

Po urodzeniu dziecko, które już zapoznało się z Bogiem, otrzyma najlepsze boskie dary. Cieszy się największym ze wszystkich darów, które uszlachetniają jego istotę: Chrztem, Namaszczeniem i Komunią Świętą.

Chrzest oznacza Jego narodziny w Królestwie Bożym, przez Namaszczenie zostaje napełniony Duchem Świętym, a Komunia jest dla niego pokarmem niebiańskim. Poprzez chrzest święty, dziecko otrzymuje chwila po chwili pomoc i opiekę Pana. Innymi słowy, nigdy nie będzie sam. Będzie miał nieustanną ochronę Pana.

Biblia, najpiękniejsza historia na świecie

Bóg jest miłością, więc wychowanie i wychowanie dziecka musi opierać się na miłości. A żeby poczuć miłość Boga, musi mieć jak najwięcej informacji na ten temat.

Matka od najmłodszych lat musi mówić mu o boskości z całą swoją miłością i ciepłem. Najprostszym sposobem postrzegania jej historii są historie religijne. Sama Biblia jest najpiękniejszą opowieścią na świecie wszechczasów. A jeśli będzie dostosowana do jego zdolności rozumienia, dziecko uzna to za niezwykle fascynujące i będzie coraz bardziej zainteresować się postacią, która swoją nadprzyrodzoną mocą go stworzyła i dba o to, aby być zdrowym i mieć zawsze wszystko, czego potrzebuje. pięknie rośnie. Gdy dziecko dowie się, ile dobrych i pięknych rzeczy dało mu boskość na przestrzeni czasu, zakocha się w słowie Pana, uszanuje je i pokocha tę najwyższą istotę, do której wszyscy wokół niego wzywają Boga.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 19,14). Ale aby mieć wierne dziecko, trzeba je wychować w jego dobrowolnej zgodzie na całą prawdę o Bogu. Musisz się tym zająć zanim się urodzisz, kiedy zaczniesz formować się jako istota ludzka. Zobacz na stronie https://www.radiomaryja.pl/kosciol/gniezno-24-pazdziernika-odbedzie-sie-v-kongres-nowej-ewangelizacji/

Wiara daje moc duszy

Dziecko nauczone życia w miłości do Boga nigdy nie będzie problemem. Ale „podstawowe lekcje życia muszą być zaszczepione w duszy od najmłodszych lat. Dla dzieci najważniejszą lekcją jest poznanie wiecznego Boga, Dawcy życia wiecznego ”, jak prowadzą nas księgi kościelne.

Nic nie może być dalej od prawdy. Wiara daje moc duszy. Nawet w przypadku dziecka. Dorastając w duchu religijnym, rozwinie spokojną postawę, opartą na szacunku, oddaniu i miłości do rodziny i innych. Będzie udanym dzieckiem, które z pewnością będzie kroczyć piękną i harmonijną ścieżką.

Przekazywanie wiary chrześcijańskiej dzieciom może wydawać się jednym z najtrudniejszych wyzwań dla rodziców w historii: ile razy widzisz dzieci w kościele znudzone, rozkojarzone i nie mogące się doczekać wyjścia? Ale po co zajmować się tak ważną kwestią od wczesnego dzieciństwa?

Z biegiem lat zrozumieliśmy, że ludzie, którzy nie mają rozwiniętej wrażliwości religijnej, walczą o dostrzeżenie miejsca i przestrzeni tej rzeczywistości: jeśli nigdy nie gram muzyki lub nie przybliżę ich do świata sztuki, moje dzieci będą spójrz na dzieło artystyczne lub muzyczne jako coś bardzo od nich odległego. Wiara jest jedną z wielu wrażliwości, do których musimy doprowadzić nasze dzieci i trzeba to robić od najmłodszych lat.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.