Debman.pl

Internetowe porady

Jak leczyć się za pomocą naturalnych ingrediencji?

Będzie to jedna z najpopularniejszych metod w medycynie naturalnej. Powiada się o niej nie tylko w specjalistycznych zakładach, niemniej jednak także w reklamach żelów pod prysznic oraz płynów do kąpieli. Kwintesencją aromaterapii jest działanie na zmysł węchu. Mózg ludzki jest tak zbudowany, że potrafi zapisywać refleksu zapachów w podświadomości. Jeśli następnie w jakiejś sytuacji spotykamy się z danym zapachem od razu wiemy co on oznacza, a możliwe, iż pojawią się w naszej głowie obrazy łączone z jego aromatem.

Leczenie za pomocą zapachów i aromatów odbywa się na dwa różnorodne sposoby. Jedna droga to przyswajanie poprzez wdychanie, np. za pomocą inhalatorów bądź też szczególnego nawiewania pokoje lub ewentualnie po prostu wąchania spryskanej chusteczki. Pozostała droga polega na wchłanianiu aromatu do organizmu ludzkiego poprzez… skórę. Masażysta naciera ciało ludzkie pacjenta olejkami, a te przenikają do wnętrza poprzez kanaliki skórne. Weźmy np. taki eukaliptus. Wdychany udrożnia kosztowny oddechowe a wcierany ma działanie antywirusowe co podnosi odporność organizmu ludzkiego. Medycyna oparta jedynie na właściwościach ziół pochodzi już z prehistorii.

Kiedy technika i wiedza o ludzkim ciele nie była tak wprawna pozostawały nam dary natury. W dowolnym plemieniu, w jakiejkolwiek osadzie, małej wiosce i późniejszych rozwiniętych grodach oraz miastach był miejscowy zielarz, jaki preparował wywary z ziół dl chorych, trucizny dla mściwych oraz afrodyzjaki dla zakochanych. Także w ówczesnych aptekach wolno spotkać suplementy diety na bazie wyłącznie ziół – wypróbuj zatem bergamota. Choć medycyna niesłychanie się rozwinęła, ziołolecznictwo bezustannie jest popularne oraz modne. Zgadza się z sloganami o zdrowym trybie życia i czerpaniu garściami z darów natury w zastępstwie leków szablonowych otrzymanych drogą laboratoryjną. Ziołolecznictwo można stosować samemu bądź też zameldować się po radę do specjalisty bądź też lekarza. Właściwości poszczególnych roślin są także w Internecie lub w głowach naszych babć, które przekazują sobie tą wiedzę z matki na córkę. Np. przeciętna pokrzywa, jaka rani nas swędzącymi bąblami także ma działanie lecznicze. Odpowiednio spreparowana kuruje owrzodzenia, przeciwdziała anemii i hamuje łysienie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.