Debman.pl

Internetowe porady

Aktualna mapa przypadków zakażenia na koronawirusa

Aktualna mapa przypadków zakażenia na COVID – 19 udostępniana jest w serwisie onkologicznym Zwrotnik Raka. Schorzenie prędko rozpowszechnia się we wszystkich krajach, w tym również w Polsce. Z tego powodu nie jest czymś dziwnym, że osoby z grup ryzyka mają przedstawiane informacje systematycznie. A0 to właśnie do takiej grupy zaliczają się pacjenci onkologiczni. Za pomocą aplikacji ArcGIS możliwe jest kontrolowanie liczby zarażonych chorych w konkretnych państwach i częściach świata.

Z mapy można korzystać bez kłopotu, gdyż jest czytelna, a w jej lewym górnym rogu umieszczony jest button, pozwalający na przybliżanie i oddalanie widoku. Zaprezentowana mapa zachorowań na koronawirusa aktualizowana jest parę razy dziennie. Dlatego internauci, którzy na nią zaglądają mają gwarancję, że otrzymują wgląd do jedynie sprawdzonych treści. Na mapie uwzględniane są wyłącznie formalnie potwierdzone przypadki. Można też sprawdzić liczbę chorych, jacy wyzdrowieli, jak i liczbę osób zmarłych. Każdy ma okazję w związku z tym sprawdzić, gdzie panuje COVID – 19 oraz obeznać się ze szczegółowymi danymi statystycznymi. Dodatkowo, osoby korzystające z portalu mogą przeglądać zakładkę koronawirus a nowotwór.

Dzięki niej mają świadomość, w jaki sposób mają na co dzień się zachowywać, by unikać ryzyka zachorowania. Obserwując mapę na bieżąco można zobaczyć, gdzie w Europie jest największa liczba chorujących. Ponadto, można też ocenić jak sytuacja prezentuje się na całym świecie. Niestety, aktualnie koronawirus rozprzestrzenił się już wszędzie.

Aktualizacja mapy, według kolejnych parametrów pokazuje, że na całym świecie zachorowało już nieco więcej niż 500 tysięcy ludzi, a liczba osób zmarłych w wyniku COVID – 19 wyniosła mniej więcej 25 tysięcy. Ozdrowiało mniej więcej sto dwadzieścia pięć tysięcy osób. Liczba osób zakażonych COVID – 19 na terenie Polski to ponad 1200 osób. Dane trzeba kontrolować na bieżąco, gdyż prędko ulegają zmianom.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.